චන්ද්‍රිකා හැදුව නෙලුම් පොකුණට මහින්ද රාජපක්ෂ නම දාගත්තු හැටි | VIDEO

 හිටපු නායකයින් වැඩ ආරම්භ කළ ව්‍යාපෘතිවල සමරු ඵලක ගලවා, තම නම ඇතුළත් කර ඒවා නැවත විවෘත කිරීම තමන්ගේ ප‍්‍රතිපත්තිය නොවන බව ජනාධිපතිතුමා පවසයි. ආණ්ඩුව අලූත් දෙයක් නොකරන බවට හිටපු නායකයින් මාධ්‍ය ඔස්සේ දක්වන අදහස් වලට වසරක් පුරා පිළිතුරු නොදී සිටිය ද නැවත නැවත එම අදහස් දක්වන හෙයින් පිළිතුරු ලබාදීමට තමන් තීරණය කළ බව ද ජනාධිපතිතුමා ප‍්‍රකාශ කළේ පොළොන්නරුව- දිඹුලාගල – නුවරගල සුගලාදේවිගම ආදර්ශ ගම්මානය අද පෙරවරුවේ ජනතා අයිතියට පවරා දෙමිනි.

පසුගිය රජයන් වැඩ ආරම්භ කර අතරමග නැවතුණු ව්‍යාපෘති සදහා ප‍්‍රතිපාදන වෙන් කර ඒවා ඉදිරියට කි‍්‍රයාත්මක කිරීම රජයක වගකීම වන අතර වැඩ නිමවූ ව්‍යාපෘති විවෘත කිරීමට ද රජය කටයුතු කළ බව ජනාධිපතිතුමා පැවසීය. 2016 ලෝක ජනාවස දින 30 වන සංවත්සරයට සමගාමීව “සැමට සෙවණ” ජාතික නිවාස වැඩසටහන යටතේ ඉදිකරන ලද සුගලාදේවිගම ආදර්ශ ගම්මානය අද මෙලෙස ජනාධිපතිතුමා අතින් ජනතා අයිතියට පැවරුනු අතර ඒ හා සමගාමීව සිදුකරන සියලූ සංවර්ධන කාර්යයන් හා මුල්‍ය ප‍්‍රදානයන්හි වටිනාකම රුපියල් කෝටි 33 කි.

2017 වසර මේ රටේ ජනතාව දුගී භාවයෙන් නිදහස් කිරීමේ වසර ලෙස ප‍්‍රකාශයට පත් කර තිබෙන අතර ඒ හා සමගාමීව නිවාස ඉදිකිරීම සම්බන්ධයෙන් ගෙන යන සැලැස්ම ඇතුළත් නව යෝජනාවලිය ලබන අගහරුවාදා අමාත්‍ය මණ්ඩලයට ඉදිරිපත් කරන බව ද ජනාධිපතිතුමා මෙහිදී කියා සිටියේය. 2017 වර්ෂය පසුගිය වසර සහ මෙම වසරට වඩා නිවාස ඉදිකිරීම සම්බන්ධයෙන් පරිවර්තනීය වසරක් බවට පත් කරන බව ද ජනාධිපතිතුමා මෙහිදී ප‍්‍රකාශ කළ අතර එහිදී සියලූ පාර්ශවල දායකත්වය අපේක්ෂා කරන බව කියා සිටියේය.

දිවයිනේ සෑම පළාතකම සමබර සංවර්ධනයක් ඇතිකිරීමට අවශ්‍ය ප‍්‍රතිපාදන ලබාදීමට රජය කටයුතු කර තිබෙන බව ද පැවසූ ජනාධිපතිතුමා නායකයින් තම තමන්ගේ ප‍්‍රදේශ පමණක් සංවර්ධනය කර ගැනීමේ න්‍යාය පත‍්‍රය වෙනුවට රටම එක ලෙස සංවර්ධනය කිරීම වත්මන් රජයේ න්‍යාය පත‍්‍රය බව කියා සිටියේය.

සුගලාදේවිගම ආදර්ශ ගම්මානයේ නිරීක්ෂණ චාරිකාවක ද නිරතවූ ජනාධිපතිතුමා ගම්මානය ජනතා අයිතියට පවරාදීම සංකේතවත් කරමින් එක් නිවසක් ද විවෘත කරනු ලැබීය.

විඩීයෝව මෙතනින්

 

Related posts:

Comments

comments